Moringa prospešná pre zdravie našich detí

Moringa karibská je prospešný vitamínový doplnok, ktorý potrebuje každé dieťa pre jeho zdravý vývoj.

Obsahuje veľmi vysoký obsah minerálnych látok, ako sú draslík, horčík, vápnik a fosfor, dostatočné množstvo želez, zinku a medi, chrómu a k tomu naviac 18 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú najdôležitejším stavebným kameňom pre tvorbu bielkovín v tele a taktiež pre imunitný systém. Obsahuje všetky vitamíny ako sú A, B1, B2, B3, B6, B7, B9, B12, C, D, E, K, a živiny , cez 46 antioxidantov a taktiež veľmi dôležitú látku zeatín.

Vápnik je dôležitý u detí hlavne pre zdraví rast kostí a taktiež pre zdravé zuby. Problémy s hustotou kostí , môžu nastať ak potreby vápnika počas detských rokov nie sú dostatočné. Moringa obsahuje  17 krát viac vápnika ako je v mlieku. Časté zlomeniny u malých detí a mladých sú na vzostupe a to práve kvôli nedostatku vápnika. Ten je tiež kľúčovým  pre svalové kontrakcie, akcie srdca, správnu funkciu hormónov a neurotransmiterov v mozgu. Vápnik pomáha udržať správny srdcový rytmus a podporuje dobrú zrážanlivosť krvi.

Horčík je dôležitý pre udržiavanie správnych telesných funkcií, vrátane svalov, nervov a srdca. Posilňuje imunitný systém a taktiež kosti.

Deti potrebujú železo pre rozšírenie objemu krvi, ktorá je sprevádzaná v období rýchleho rastu. Niekoľko nežiadúcich faktorov môže viesť k nízkej hladine železa u detí. V dnešnej dobe viac ako 60% detí trpí na nedostatok železa. Moringa obsahuje 25 krát viac železa ako sa nachádza v špenáte.


Moringa, tiež obsahuje 15 krát viac draslíka ako je v banáne.

Keď deti nemajú dostatok ovocia a zeleniny, hrozí nedostatok vitamínov A a C. B-komplex vitamíny (tiamín, niacín, riboflavín a ďalšie vitamíny B) pochádzajú z rôznych potravín vrátane obilných výrobkov, mäsa a mliečnych výrobkov. Väčšina detí v dnešnej dobe nekonzumuje dostatok zdravých potravín. Tieto faktory vedú k zníženiu nutričných profilov u detí. Tu prichádza na rad Moringa, keďže je jedným z najbohatších zdrojov rastlinných vitamínov. Moringa obsahuje Vitamín A (beta karotén),  vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B3 (niacín), vitamín B6 Pyrodixine), B7 (biotín), Vitamín C (kyselina askorbová), Vitamín D (cholekalciferol) , Vitamín E (tokoferol) a vitamín K.

Vitamíny a dalšie živiny sú kriticky dôležité pre správny telesný a emočný vývoj našich detí. Vitamíny, minerály a ďalšie základné živiny pomáhajú vytvárať neurotransmitery v mozgu. U  deti, ktoré nemajú dostatok zodpovedajúcej výživy  v prvých rokoch života, je viac pravdepodobné že môžu mať problémy s motorickým vývojom, nižšie IQ, a horšie výsledky v škole.

Zdravú a výživnú stravu u detí netreba podceňovať. Avšak v dnešnej dobe si nemôžete byť nikdy istý, že obsahuje všetky minerály, antioxidanty a fytochemikálie, ktoré sú potrebné pre Vaše dieťa. 

Tu podáva Moringa karibská pomocnú ruku vo forme prírodného doplnku stravy, ktorý dodá vašemu dieťatku všetko potrebné pre jeho zdravý rast a vývoj.

Moringa = zelený diamant pre zdravie našich detí.